کاشی خلیج
خانه / دسته‌بندی نشده / راهکارهای مفید برای انتخاب کاشی و سرامیک

راهکارهای مفید برای انتخاب کاشی و سرامیک

راهکارهای مفید برای انتخاب کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک:

واقعیت این است که در هر معامله ای  رضایت خریدار و فروشنده عامل موفقیت است. در فرایند خرید کاشی – سرامیک,  خریدار  قبل از تصمیم گیری نهایی, مراحلی را طی می کند تا به انجام خرید برسد. شناخت مراحل خرید, به فروشنده یا بازاریاب کاشی – سرامیک کمک خواهد کرد تا نقاطی را که مشتری دچار تردید یا نگرانی است و نیاز به راهکار دارد  شناسایی کند و در جهت رفع آن برآید تا خرید مناسب و رضایت بخشی انجام شود.  بنابراین برای خرید هر کالایی از جمله کاشی – سرامیک خریدار اطلاعاتی را برای انتخاب مناسب نیاز دارد. تا در نهایت  هم خریدار و هم فروشنده معامله رضایت بخشی داشته باشند. شناسایی مراحل خرید کاشی – سرامیک مهم است :

 1. برای خرید کاشی و سرامیک, خریدار ابتدا نیاز به این کالا را حس می کند. این آغاز فرایند خرید است.
 2. در مرحله دوم خریدار شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد ویژگیهای کاشی و سرامیک از نظر: رنگ , طرح, اندازه, جنس و کیفیت, کاربرد دقیق, قیمت, فروشنده مناسب,  و تفاوت آنها  در طراحی دکوراسیون داخلی می کند. در این مرحله فروشنده کاشی و سرامیک, به عنوان یک منبع اطلاعاتی قوی می تواند راهکارهای مفید برای انتخاب کاشی و سرامیک به مشتری ارائه دهد.
 3. در مرحله سوم خریدار, با توجه به معیارهای خود و اطلاعات کسب کرده, ارزیابی هایی را با توجه به رنگ دلخواه, ابعاد کاشی و سرامیک, سبک خاصی که در دکوراسیون داخلی مدنظر دارد, و بودجه و هزینه ای که در اختیار  دارد و… انجام می دهد.
 4. در مرحله چهارم, خریدار کاشی و سرامیک مد نظر خود را, انتخاب کرده و فروشنده را نیز انتخاب می کند و در این مرحله  فرایند خرید انجام می شود.
 5. در مرحله پنجم, ارزیابی خریدار پس از خرید, برای فروشنده  بسیار حائز اهمیت است  در این مرحله خریدار نسبت به فروشنده و کیفیت کاشی و سرامیک در بازار و بین افراد نزدیک به خود اظهار نظر می کند و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار می دهد. در صورت رضایت از فروشنده و کیفیت محصو, تبلیغات دهان به دهان  به نفع فروشنده خواهد بود و مشتری های بیشتری جذب فروشنده و محصول با کیفیت وی(کاشی و سرامیک) می شوند. فروشنده کاشی – سرامیک می تواند با تضمین وگارانتی کیفیت محصول خود اعتبار و ارزش بیشتری  نزد مشتری کسب کند. و خریدار می تواند با انتخاب درست فروشنده و متخصص در کاشی و سرامیک, خرید بی نظیری انجام دهد.

راهکارهای مفید برای انتخاب کاشی – سرامیک:

سابقه فرهنگی ایران در کاشی و سرامیک ارتباط قوی بین این محصول و فرهنگ کشور ایران ایجاد کرده است.

کاشی ها به عنوان رایج ترین پوشش در ساختمان ها در دیوار یا کف آشپزخانه ها و در حمام و دستشویی پارکینگ,  حیاط,  گلخانه و حوض ها  به کار می روند. بنابراین  توجه به خصوصیاتی چون قابلیت شستشو, دوام و استقامت, ثبات رنگ, مقاومت در برابر مواد شوینده و شیمیایی, ضد حریق بودن,  مقاومت فیزیکی, مقاوم در برابر یخ زدگی,  مقاوم در برابر اشعه خورشید,  بسیار مهم است. علاوه بر پوشش, زیبایی را نیز به بنا هدیه می کنند.

 • یکی از دلایل استفاده از کاشی و سرامیک بهداشتی بودن آن نسبت به سایر مصالح ساختمانی است. تولید کاشی های نانو از رشد قارچ جلوگیری می کند و بهداشت محیط را تضمین می کند.
 • لعاب یا عدم لعاب یک عامل مهم در تمایز بین انواع کاشی ها است. دلیل لعاب کاری کاشی ها ایجاد یک سطح درخشنده و  ضد آب است. و اکثرا برای تزیینات به کار می رود.
 • در انتخاب بهینه خرید کاشی و سرامیک, نمی توان از شناخت انواع کاشی غافل شد. کاشی دیواری, کاشی ورقه ای, کاشی موزاییکی, کاشی کف, کاشی سیمانی, کاشی آجری و کاشی تزیینی و… که  با توجه به کاربرد و مکان قابل انتخاب هستند.
 • در انتخاب خرید کاشی و سرامیک به درجه بندی آن که از ۱ تا ۵ در بازار ارایه میشود توجه داشته باشید. با کیفیت ترین از نوع درجه ۱ است که نباید  هیچ نوع ترک و فرورفتگی در آن وجود داشته باشد. کاشی های درجه ۴ و ۵ از نظر کیفیت در سطح پایین تری قرار دارند. لب پریدگی, ترک تغییر,  رنگ,  سایه دار بودن , فرورفتگی,  عواملی مهم در خرید کاشی – سرامیک است.
 • توجه به مقدار جذب آب کاشی و سرامیک, با توجه به کاربرد آن در مکان مشخص بسیار اهمیت دارد. (کاشی های شیشه ای, کاشی های نیمه شیشه ای, کاشی های نفوذ ناپذیر)
 • توجه به رنگ و طرح نوشته شده روی جعبه به انتخاب بهینه کاشی و سرامیک کمک می کند.
 • توجه به درجه ساییدگی, که کاشی های براق کف را درجه بندی می کند و با علامت اختصاری PEI روی جعبه کاشی درج می شود.
 • توجه به ضریب اصطکاک که با علامت COEاحتمال سر خوردن و لیز خوردن را روی کاشی نشان می دهد.
 • اطلاعاتی مفید از مراکز خرید و فروشنده های معتبر و در نهایت در نظر گرفتن قیمت و هزینه کاشی و سرامیک انتخاب و خرید مناسبی را رقم خواهد زد.

شرکت سرامیکو:

صنعت کاشی و سرامیک در ایران غنی از رنگ و نقش و تنوع است. خریداران جهت انتخاب کاشی و سرامیک فقط نیاز  به مشاورین و متخصصین حرفه ای در زمینه کاشی و سرامیک دارند که بتوانند بهترین انتخاب را از نظر زیبایی, قیمت,   کیفیت ,رنگ و نقش, و… تجربه کنند. لذا  شرکت سرامیکو با کادری مجرب و حرفه ای و سابقه گسترده در حوزه کاشی و سرامیک می تواند تجربه خرید رضایت بخش را برای خریداران کاشی و سرامیک  و خریداران زیبایی در طراحی دکوراسیون داخلی  تضمین کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آزاد لهونی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09109109500
شماره ثابت: 02128421413
پست الکترونیکی: saderatazad@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت کاشی و سرامیک ارس

قیمت کاشی و سرامیک ارس | صادرات کاشی ارس | مرکز پخش کاشی ارس

بازرگانی ما ارزان ترین قیمت کاشی و سرامیک ارس را در اختیار شما مشتریان عزیز …